خبرگزاري پانا (برازجان)

خبرگزاري پانا - واحد دشتستان - برازجان


کارشناس مسول آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان دشتستان از افزایش قبول شدگان در کنکور سراسری در این شهرستان خبر داد.

 

فاطمه برازجان خبرنگار پانا برازجان : به گزارش  روابط عمومی آموزش و پرورش دشتستان، مصطفی شهریاری کارشناس مسئول آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان دشتستان  اظهار داشت امسال رتبه های زیر ۱۵۰۰ این شهرستان بیش از ۷۰ نفر هستند وی تصریح کرد: این تعداد دانش‌آموز موفق به کسب رتبه زیر 1500 شده اند که خوشبختانه شاهد رشد 100 درصدی آمار قبول شدگان در کنکور سراسری هستیم  ایشان با اشاره به جایگاه علم‌آموزی و نقش سوادآموزی در توسعه و پیشبرد اهداف در هر جامعه‌ای اظهار کرد: خوشبختانه در سایه تلاش‌ها و توجهات خاص نظام مقدس جمهوری اسلامی هر روز شاهد پیشرفت چشمگیری موفقیتهای علمی در این شهرستان هستیم .

[ سه شنبه نهم مهر 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

جشن جوانه ها با شرکت دانش آموزان پایه هفتم 
 

در روز یکشنبه مورخه 92/6/31راس ساعت 8 صبح مراسم جشن جوانه ها با شرکت دانش آموزان پایه هفتم ، اولیاء آنان و دبیران آموزشگاه و پدر شهید نجم برگزار گردید . در این مراسم بعد از تلاوت قرآن کریم مدیر آموزشگاه جناب آقای مددی ، پس ازخیرمقدم و تبریک آغاز سال تحصیلی جدید در خصوص تغییرات ایجاد شده در نظام آموزشی سخنرانی نمودند و وظایف اولیاء و دانش آموزان را درابتدای سال تحصیلی یادآوری نمودند .در ادامه برنامه قطعه شعری به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید توسط دبیرمحترم آموزشگاه جناب آقای گزبلندی قرائت گردید ، سپس پدر شهید بزرگوار نجم در خصوص هفته دفاع مقدس و وظایف اولیاء در خصوص تربیت فرزندانشان به سخنرانی پرداختند .در پایان برنامه دانش آموزان پس از دریافت برنامه هفتگی خود و بوسیدن کلام الله مجید در میان عطر اسپند وارد کلاسها شدند و سال تحصیلی جدید را آغاز نمودند.

[ دوشنبه هشتم مهر 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

دانش آموزان مدرسه حافظ برازجان بهار تعلیم و تربیت را جشن گرفتند .


به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش دشتستان  ویژه برنامه بازگشایی دبیرستان هیأت امنایی حافظ برازجان همزمان با سراسر کشور  با حضور دانش آموزان، دبیران، جمعی از اولیاء و تنی چند از کارشناسان مسئول مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دشتستان با شکوه خاصی برگزار گردید. در این مراسم پس از تلاوت آوای روح بخش قرآن کریم و سرود پر افتخار جمهوری اسلامی،جناب آقای بوستانی مدیر آموزشگاه ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی  به حاضرین در مراسم گزارشی از وضعیت آموزشی و تربیتی و رفاهی مدرسه را ارائه و برنامه های تدوین شده برای سال تحصیلی جدید را برشمرد و از تلاش ها و زحمات دبیران و کارکنان آموزشگاه در طول سال تحصیلی گذشته تشکر و قدردانی نمود.

در این مراسم پس از اجرای چند برنامه متنوع جذاب هنری و سرود ، دانش آموزان پس از عبور از زیر کلام الله مجید به همراهی دبیران خود راهی کلاس درس شدند.

[ دوشنبه هشتم مهر 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

آموزشگاه شاهد لاله 2 با هزینه000/000/500/3 میلیون ریال به بهربرداری رسید 


فاطمه برازجانی خبرنگار پانا برازجان : همزمان با آغاز مهر و بازگشایی مدارس در مراسمی با حضور امام جمعه برازجان ، مدیر آموزش و پرورش ، مسئول بسیج فرهنگیان ، کارشناسان آموزش و پرورش وجمعی از اولیاء دانش آموزان آموزشگاه دخترانه شاهد لاله 2 برازجان  افتتاح  ومورد بهره برداری قرار گرفت .

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش دشتستان عباسعلی اسدی مدیر آموزش و پرورش گفت: به میمنت آغاز  مهر و فصل علم و دانش آموزشگاه با زیربنای 400 متر و در دوطبقه و  با هزینه000/000/500/3 میلیون ریال  آماده و در اختیار دانش آموزان قرار گرفته  است .

[ چهارشنبه سوم مهر 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

هفته دفاع مقدس و نمایش اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی 


ابراهیم مددی خبرنگار پانا برازجان : به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش مسئول بسیج فرهنگیان برازجان در مراسم رژه بسیجیان دشتستان گفت: این رژه با حضور  گروهانها و بسیج ادارات  شهرستان و با هدف گرامیداشت هفته دفاع مقدس و نمایش اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی به مرحله اجرا درآمده .

باصولی افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران قدرت منطقه است و جبهه باطل در تمام عرصه‌ها در مقابل جبهه حق و در مصاف با انقلاب اسلامی محکوم به تسلیم شده و شکست خورده است. و این نمایش غیرت و قدرت بسیجیان هست .

[ چهارشنبه سوم مهر 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

در آغاز سال تحصیلی جدید از دانش آموزان و دانش پژوهان عزیز انتظار این است که قدر این دوران پر برکت را بدانند و شاکر نعمت های پروردگار متعال باشند ...

          پیام مدیر  آموزش و پرورش دشتستان  به مناسبت  آغاز سال تحصیلی جدید و بازگشایی مدارس

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر مهر، سلام بر ماه مهربان، سلام بر طلیعه علم و دانش که پرتو آن از دریچه مهر به روی جویندگان دانش تابیده می شود.

آغاز سال تحصیلی جدید فرصت مغتنمی است تا خوش آمد ویژه ای داشته باشیم به دانش آموزان و جویندگان علم دانش که سرمایه انسانی آینده کشورهستند. ضمن تبریک فرارسیدن بهارعلم و دانش در ماه مهر که با جلوه گری طبعیت در پاییز هزار رنگ متجلی است، مراتب سپاس و قدرشناسی را از جامعه شریف معلمان متعهد و دلسوز و فرهنگیان بصیر و سختکوش که با همت و تلاش وافر در راستای تربیت نیروی انسانی عالم ، خلاق ، فکور ، مومن و پایبند به ارزش های دینی و اخلاقی گام های موثری بر می دارند، اعلام می داریم. در این راه بهار تعلیم و تربیت ، گشایش دوباره مدرسه ها ، هنگامه تجلی زیبای مهر و محبت و ایثار معلمان ومهر افروزان را به صاحبان خرد و اندیشه و به ویژه به فرهنگیان گرانقدر ، پرتلاش ، دلسوز و متعهد و دانش آموزان عزیز و به همه ره پویان طریق علم و معنویت تبریک و تهنیت عرض می نماییم و هم چنین ایام بزرگداشت دفاع مقدس را که یادآور ایثارگری ها ، فداکاری ها و از جان گذشتگی های حماسه سازان هشت سال دفاع مقدس می باشد ، گرامی داشته و به روح والا و پرفتوح امام راحل و تمامی شهدای گرانقدر بالاخص به شهدای عزیز فرهنگی و دانش آموز درود و سلام می فرستیم. قطعاً همه پیروزی ها ، عزت ، عظمت ، سربلندی ، اقتدار و توسعه همه جانبه ملت عزیز ایران اسلامی مرهون غیرت و رشادت حماسه آفرینان هشت سال دفاع مقدس می باشد که سهم شهدای و ایثارگران دانش آموز، در این جهاد پرافتخار، برکسی پوشیده نیست. در آغاز سال تحصیلی جدید از دانش آموزان و دانش پژوهان عزیز انتظار این است که قدر این دوران پر برکت را بدانند و شاکر نعمت های پروردگار متعال باشند و با توکل به خدا و اعتماد به نفس و تلاش و جدیت شان در فراگیری علم و دانش راه خود را به سوی آینده ای درخشان بگشایند و پیوسته برای تزکیه نفس از خدای سبحان یاری بجویند و خودشان را به دو بال علم و ایمان مجهز کنند چرا که این دو بال لازمه پروازی موفق است. امیدواریم در سالی که توسط مقام معظم رهبری (حضرت آیت ا خامنه ای  مد ظله العالی) بنام سال ((حماسه سیاسی ، حماسه اقتصادی )) نامگذاری شده بتوانیم به کمک معلمان عزیز و فرهنگیان گرانقدر و فرهیخته و با عزمی راسخ برای وصول به چشم اندازها و تحقق اهداف آن در مسیر تربیت نیروی انسانی کارآمد،گام های موثری برداشته و شاهد پیشرفت همه جانبه آموزش و پرورش و شکوفایی استعدادهای درخشان و بالقوه دانش آموزان عزیز   خطه فرهنگ دوست و ولایت مدار دشتستان  باشیم .

 

عباسعلی اسدی

مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان


[ سه شنبه دوم مهر 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

خوشا آنان که جانان می شناسند طریق عشق وایمان می شناسند

بسی گفتیم وگفتند ازشهیدان شهیدان راشهیدان می شناسندبه گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش شهرستان دشتستان زنگ مهر ودوستی دراولین روز سال تحصیلی جدید در دبیرستان نمونه دکتر حسابی برازجان به صدا درآمد دراین مراسم با شکوه که باتلاوت قرآن واجرای سرود مقدس جمهوری اسلامی آغاز گردید،معاون پرورشی دبیرستان ضمن عرض تبریک سال تحصیلی جدید وهفته دفاع مقدس  به دانش آموزان یاد وخاطره هشت سال دفاع جانانه ملت بزرگ ایران را گرامی داشته واز دانش آموزان خواستند با درس خواندن راه سرخ شهیدان را تداوم بخشند.دراین مراسم بناری مدیر دبیرستان ضمن تبریک سال تحصیلی جدید گزارش عملکرد آموزشی وپرورشی دبیرستان رادرسال تحصیلی گذشته را ارئه نموده ودانش آموزان برترکنکور سراسری ومسابقات فرهنگی وهنری رامعرفی نمودند. لازم به ذکراست درکنکورسراسری 92 تعداد 10نفراز دانش آموزان دبیرستان در رشته پزشکی و2نفر دندان پزشکی در  دانشگاههای مختلف کشورقبول شده ودانش اموز حامد شاه حسینی مقام سوم خوشنویسی و مجید مرادی نیز در رشته اذان مقام هفتم درسطح کشوررا کسب نمودند.در پایان این مراسم دانش آموزان باعبوراز زیر قرآن کریم راهی کلاس درس شدند.

[ دوشنبه یکم مهر 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

مدرسه محل کسب علم و تقویت دین و ایمان دانش آموزان است که با آموزش صحیح و تربیت دینی آن را در درون افراد نهادینه می کند .


به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دشتستان ، زنگ مهر و مقاومت با حضور حجت السلام مصلح امام جمعه برازجان ، خرمی فرماندار دشتستان ، موحدی معاون پرورشی استان ، اسدی مدیر آموزش و پرورش ، کارشناسان و معاونین آموزش و پرورش ، مسئولین ادارات و نهادهای دولتی و اولیا و دبیران صبح امروز دوشنبه 1/7/92  در تمام مدارس شهرستان دشتستان و به صورت نمادین درآموزشگاه شاهد بقیه الله برازجان نواخته شد. در آیین نمادین زنگ بازگشایی مدارس مدیر آموزش و پرورش ضمن تبریک آغاز فصل علم و دانش و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت : مدرسه محل کسب علم و تقویت دین و ایمان دانش آموزان است که با آموزش صحیح و تربیت دینی آن را در درون افراد نهادینه می کند . عباسعلی اسدی تصریح کرد: اگر در عرصه علم و دانش خوب شروع کنیم در سال های آینده شاهد رشد و بالندگی فرزندانمان خواهیم بود و تضمین آینده ما و کشور اسلامیان می باشد. در ادامه فرماندار ، امام جمعه و معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش به بیان احساسات خود در خصوص اولین روز مدرسه پرداختند . همچنین ساختمان مدرسه فرزانگان برازجان امروز افتتاح و به بهربرداری رسید .

[ دوشنبه یکم مهر 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

دختران آفتاب

اطلب العلم من المهد الي اللحد ز گهواره تا گور دانش بجوي برگزاري نمايشگاه كارهاي هنري هنرمندان برازجاني با عنوان نمايشگاه دختران آفتاب اين نمايشگاه كه به مدت يك هفته در كتابخانه شهيدبهشتي براجان اجرا شد در روز شنبه 30 شهريور پايان يافت. آقاي جعفري معاون فرهنگي آموزش وپرورش استان بوشهر گفقتند : انسان بايد انسان فرهنگي باشد وبراي انسان فرهنگي شدن دشوارترين وبهترين روش استفاده از كتاب وكتاب خواني مي باشد.وهمچنين دكترفخرايي پژوهشگر برازجاني ضمن تشكر از هنرمندان برازجاني خاطر نشان كردند: اگر من در کتابخانه مشغول مطالعه باشم بهترين جايگاه ومقام را دارم . ودر پایان سركارخانم احمدي مسئول برگزاري نمايشگاه هدف از برگزاری نمايشگاه را شناسايي هنرمندان و معرفي آنان به جامعه اعلام نمودند . لازم به ذكراست در آخراز هنرمندان ودبيران هنر وهمچنين آقاي جعفري و دكترفخرايي و تمامي كاركنان كتابخانه تقديرشد.

[ یکشنبه سی و یکم شهریور 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

اگر قلب آموزش و پرورش منظم بزند نبض سایر ارگان ها و نهاد ها نیز منظم تر خواهد زد.


مدیر آموزش و پرورش دشتستان:

اگر قلب آموزش و پرورش منظم بزند نبض سایر ارگان ها و نهاد ها نیز منظم تر خواهد زد.

 

 

 

به گزارش  روابط عمومی آموزش و پرورش دشتستان اسدی مدیر آموزش و پرورش دشتستان ضمن تبریک فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی جدید  و گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، به اهمیت کسب علم و دانش و ارائه گزارش در مورد فعالیت های آموزش و پرورش دشتستان  پرداخت.

   اسدی  با اشاره به آیاتی ازکلام الله قرآن مجید در مورد اهمیت کسب علم ودانش گفت: روشی که قرآن در مورد کسب علم و دانش به ما ارائه می کند روش تعمل ، تفکر و تعقل است.

  اسدی با اشاره به اهمیت علم و دانش در صدر اسلام افزود: در صدر اسلام تفکر و تعقل در مورد کسب علم و دانش رونق زیادی داشت و این دلیل توجه زیاد به این موضوع بود و ما نیز باید  در کسب علم و اندیشه به نگرش اسلام توجه بیشتری کنیم. 

ایشان خطاب به حاضرین در نماز جمعه گفت: دیدگاه اسلام به علم وسیع بوده و مرز جغرافیایی در کسب علم و دانش وجود ندارد.

مدیر آموزش و پرورش دشتستان  در ادامه با اشاره به اهمیت تعلیم و تربیت از دیدگاه بزرگان گفت: بزرگان بر این عقیده اند که اگر قلب آموزش و پرورش منظم بزند نبض سایر ارگان ها و نهاد ها نیز منظم تر خواهد زد.

وی گفت: اگر ما معلمان و پدر و مادر ها نتوانیم فرزندان را خوب تربیت کنیم آثار مخرب آن جامعه را فرا خواهد گرفت و این نشان دهنده این است که خانواده ها و مدارس نقش بسزایی در تعلیم و تربیت فرزندان دارند.

اسدی به انواع روش های تربیتی در دین مبین اسلام گفت: بحث الگو سازی و الگو پردازی که در این موضوع پیامبران ، ائمه اطهار ، بزرگان ،معلمان و پدر و مادر ها می تواند بهترین گزینه باشد و همچنین بحث توجه به موضوع دعا ، نیایش و معرفت از جمله روش های تربیتی دین مبین اسلام می باشد.

وی در خاتمه صحبت های خود به ارائه گزارشی در مورد فعالیت های صورت گرفته برای بازگشایی مدارس پرداخته و افزود : تدابیر لازم اتخاذ گردیده تا دانش آموزان  دشتستانی در یك وضعیت با ثبات و آرام حضوری با نشاط و سلامت در مدارس  شهرستان در روز اول مهر داشته باشند. شایان ذکر است نمایشگاه کتاب و ایستگاه صلواتی نیز به همین مناسبت تدارک دیده شده بود.

[ شنبه سی ام شهریور 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

(میلادباسعادت احمدبن موسی(ع)برتمام ملت ایران گرامی باد)

                                                شاه چراغ(ع)

حضرت احمدبن موسی الکاظم(ع)برادرامام رضا(ع)وحضرت فاطمه معصومه(س)است.آرامگاه ایشان درشهرشیرازدرکنارمیدانی به نام میدان احمدی است.حضرت احمد(ع)درنزدپدرش جایگاه ویژه ای برخورداراست ونوشت  اندکه حضرت ا حمدمردی بزرگوار،جلیل القدروپارسابوده است حضرت احمدبن موسی(ع) به خاطرعلاقه ای که به ایشان داشتندملکی به نام یسیره به اوهدیه کردندکه بعدها حضرت احمد(ع)بافروش این ملک توانست تعدادزیادی اسیرراآزادکند.      اعتبارو جایگاه احمدبن موسی(ع)دربین فرزندان امام موسی الکاظم(ع)این قدرزیادبودکه بعداز شهادت امام(ع)گروهی ازمردم به حمایت ایشان برخاستندوگروهی به نام امیه تشکیل دادند.طبق دستورقتلی که صادرشده بودسربازان به پناهگاه احمدبن موسی(ع)واردشدندامام درمقابل آنهامقاومت کردودشمنان ازپشت پناهگاه واردشدندوشمشیربرفرق مبارک آن بزرگوارزدندوخانه اش رابربدن مطهراوویران کردندوحضرت احمدبن موسی(ع)مظهری ازپارسایی در17رجب به شهادت رسیدند.درسال475(ه-ق)مادرشیخ ابواسحاق اینجو(پادشاه شیراز)آرامگاهی بزرگ وباشکوه برای ایشان بناکرده که ساخت آن 5سال طول کشید.

(میلادباسعادت احمدبن موسی(ع)برتمام ملت ایران گرامی باد)

فاطمه دهقانی خبرنگارخبرگزاری پانا

[ شنبه سی ام شهریور 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

با حضور مردم و منتخبین شورای چهارم صورت گرفت؛


 

فاطمه دهقاني خبرنگار پانا برازجان:  در آئینی با حضور مردم برازجان و منتخبین شورای چهارم برازجان خبرنگاران و فعالان فرهنگی دشتستان از خدمات شهردار برازجان تجلیل و قدردانی کردند.

در این مراسم مسئولین و نمایندگان رسانهای محلی برازجان در خصوص فعالیتها و خدمات شهردار برازجان صحبت و از ایشان تقدر بعمل آوردند . خلاصه صحبتها :

علیرضا برازجانی سرپرست نمایندگی روزنامه جام جم شهرستان دشتستان: شهرداری برازجان یکی از تاثیرگذارترین و فعال‌ترین نهادها و ارگان‌های دشتستان محسوب می‌شود و خدمات بی‌وقفه و شبانه‌روزی آن برای یکایک شهروندان برازجانی ملموس است.
برازجانی خاطرنشان کرد: توسعه متوازن عمرانی و فرهنگی برازجان از ویژگی‌های بارز مدیریت کریم حسین‌آبادی در شهرداری برازجان است و امروز تمامی اصحاب فرهنگ و هنر به این موضوع واقف هستند.

نیز در این نشست اظهار داشت: خدمات فراوان شهرداری برازجان در حوزه شهری از موضوعات روشنی است که تمامی شهروندان برازجانی به آن تاکید دارند.

معصومه احمدی نماینده هفته‌نامه دریای جنوب: بر اساس شواهد موجود کریم حسین‌آبادی موفق‌ترین شهرداری است که در دو دهه گذشته سکان مدیریت شهری برازجان را به عهده گرفته و خدمات ایشان بخش اعظمی از دغدغه‌های مردم را مرتفع کرده است.

سید حسن لواسانی نماینده هفته‌نامه اتحاد جنوب نیز اظهار داشت: دوره سه ساله مدیریت کریم حسین‌آبادی در شهرداری برازجان منشا خدمات به یادماندنی در عرصه عمرانی، فرهنگی و اجتماعی است. ایجاد فرصت برابر برای فعالیت تمامی تفکرات سیاسی و اجتماعی و بهره‌گیری از نظرات طیف‌های مختلف جامعه را می‌توان به‌عنوان بارزترین شاخصه مدیریتی شهردار برازجان دانست.
نیز در این نشست گفت: آگاه بودن به امور شهری، دید باز و انگیزه کاری بالا از ویژگی‌های شخصیت کریم حسین‌آبادی است که سبب توسعه شهر برازجان شده است.

محمدجواد فخرایی پژوهشگر دشتستان: تواضع و فروتنی نسبت به مردم و زیردستان و تلاش برای رضایت‌مندی شهروندان برازجانی از مسائلی است که در خدمات ۳۶ ماهه شهردار برازحان متجلی و آشکار است و جای قدردانی و تشکر دارد.ایشان افزود فقر فرهنگی بدترین نوع فقر است که در هر جامعه‌ای ایجاد اخلال می‌کند و برای ارتقای هر جامعه انسانی باید در مسیر تقویت و غنای فرهنگی آن جامعه حرکت کنیم.

در پایان این مراسم فعالان فرهنگی و اهالی رسانه دشتستان با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از زحمات سه ساله شهردار برازجان تقدیر و تشکر کردند.


[ چهارشنبه سیزدهم شهریور 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

براي نمايش خبر به ادامه مطلب برويد.

منبع خبر :   روابط عمومی آموزش و پرورش دشتستان 


برچسب‌ها: تجليل از نخبگان, كنكورسراسري, كنكور92, رتبه هاي برتر, شهرستان دشتستان
ادامه مطلب

[ سه شنبه پنجم شهریور 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

براي نمايش خبر به ادامه مطلب برويدبرچسب‌ها: شوراي آموزش وپرورش, شهرستان دشتستان
ادامه مطلب

[ سه شنبه پنجم شهریور 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

جلسه هماهنگی طرح هجرت در مدیریت آموزش و پرورش برگزار شد 


به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش برازجان ، مدیر آموزش و پرورش در این جلسه ضمن تشکر از عوامل اجرایی بخصوص معاون پشتیبانی و دایره خدمات گفت :  در سال  حماسه سیاسی و اقتصادی اجرای کارهای بنیادی و زیربنایی بخصوص در امر آموزشی و بهینه سازی فضاهای آموزشی لازم هست . ایشان افزودند که با توجه به شرایط موجود آموزش و پرورش با ید از تمام پتانسیلهای موجود استفاده شود و روند کار را به سویی سوق دهیم که مشارکت حداکثری را داشته باشیم . آقای اسدی  افزود : امسال حدود یک هزار دانش آموز در این طرح شرکت خواهند کرد و در عرصه های مختلف سازندگی ، علمی و آموزشی ، با هدف ارتقاء توان دانش آموزان  به فعالیت خواهند پرداخت .

فاطمه برازجانی خبرنگار پانا

منبع خبر :   روابط عمومی آموزش و پرورش دشتستان 

[ چهارشنبه بیست و نهم خرداد 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

ارتقاء دید دانش آموزان نسبت به مسائل دینی و احکام با حضور طلاب در مدارس
 

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش همزمان با اعیاد شعبانیه و به منظور تقدیر و تشکر از طلاب مستقر در مدارس شهرستان دشتستان مراسمی با حضور امام جمعه ، مدیر آموزش و پرورش و مسئول حوزه علمیه خواهران در دفتر امام جمعه تشکیل گردید در این آئین امام جمعه برازجان ضمن تبریک مناسبتهای ماه شعبان گفت : در این مدت حضور روحانیون در مدارس سطح آگاهی های دینی دانش آموزان  ارتقاء پیدا کرده و دید دانش آموزان نسبت به مسائل و احکام دینی بازتر شده است . حجت السلام مصلح  افزودند که همه مدارس و دانش آموزان از حضور روحانیون راضی  و عملکرد آنان را مثبت اعلام نموده اند . ایشان خاطر نشان نمودند  هر چه معرفت ما نسبت به مسائل دینی و شرعی بیشتر باشد بازتاب بهتری خواهد داشت . در ادامه  خانم آزاد منش ضمن بیان گزارشی از عملکرد حوزه  علمیه خواهران گفت : با توجه به استبال مدارس از روحانیون زن در مدارس ، سال آینده  در نظر داریم مدارس بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم و در حال آماده کردن مقدمات آن هستیم . در پایان جلسه بعد از بیان نقطه نظرات طلاب از طرف مدیریت آموزش و پرورش دشتستان  به طلاب لوح تقدیر و هدایایی تقدیم شد .

شیرین صابری و پریسا زیراهی خبرگزاری پانا

منبع خبر :   روابط عمومی آموزش و پرورش دشتستان 

[ چهارشنبه بیست و نهم خرداد 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]


رضا مشهدی زاده افتخار افرین کانون امام خمینی برازجان
 

به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش دشتستان رضا مشهدی زاده دانش آموز خردسال برازجانی عضو کانون امام خمینی (ره) توانست در پنجمین دوره مسابقات لیگ تکواندو استان بعنوان  فنی ترین بازیکن انتخاب و مدال طلای آن را از آن خود نماید . رضا مشهدی زاده تا کنون در مسابقات استانی و شهرستانی موفق به کسب دو مدال طلا ، یک نقره و یک برنز شده است .

 

فاطمه برازجانی خبرنگار پانا برازجان

منبع خبر :   روابط عمومی آموزش و پرورش دشتستان 


تصاويرمربوطه در ادامه مطلب

ادامه مطلب

[ چهارشنبه بیست و نهم خرداد 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

روحانی برنده انتخابات شد ؛ ۱۸۶۱۳۳۲۹ 
گزارش تصویری انتخابات یازدهم از دشتستان 
 

 روحانی برنده انتخابات شد؛   ۱۸۶۱۳۳۲۹   رای


نتایج نهایی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد که بر اساس آن حسن روحانی در صدر قرار گرفت و رئيس جمهور منتخب مردم ايران شد .

این نتایج از سوی ستاد انتخابات وزارت کشور اعلام شد. کل آرا برابر ۳۶۷۰۴۱۵۶  رای و آرای صحیح ۳۵۴۵۸۷۴۷   رای است.

نتایج شمارش نهایی آرا به شرح زیر است:

1-   حسن روحاني : ۱۸۶۱۳۳۲۹  رای

2- محمد باقر قاليباف : ۶۰۷۷۲۹۲  رای

3-    سعيد جليلي :  ۴۱۶۸۹۴۶   رای

4 - محسن رضايي : ۳۸۸۴۴۱۲   رای

5- علي اكبر ولايتي : ۲۲۶۸۷۵۳  رای

6-   محمد  غرضي  :  ۴۴۶۰۱۵   رای

 تصویری انتخابات از دریچه دوربین محدثه رهنما خبرنگار پانا   درادامه ي مطلب

منبع خبر :   محدثه رهنما خبرنگار پانا


برچسب‌ها: نتايج انتخابات, يازدهمين دوره
ادامه مطلب

[ چهارشنبه بیست و نهم خرداد 1392 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش دشتستان در جلسه شورای معاونین که در دفتر مدیر با حضور اعضاء شورا تشکیل شد، اسامی کارمندان نمونه آموزش و پرورش دشتستان به شرح زیر معرفی شدند .

1-    غلامرضا جهانبخش کارشناس انجمن اولیاء و مربیان

2-    علی بحرانی کارشناس امور مالی

3-    یدااله باصولی کارشناس فرهنگی

4-    عباس ذبیحی کارشناس گروههای آموزشی

[ پنجشنبه دوم شهریور 1391 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

طرح ضیافت نور ( افطاری ) با حضور دبیران مقطع راهنمایی آموزش و پرورش دشتستان و هاشمی ریاست دایره ارزیابی و رسیدگی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در مجتمع ورزشی امام علی ( ع) برگزار شد .به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش دشتستان ضیافت نور ( افطاری )  با حضور دبیران مقطع راهنمایی آموزش و پرورش دشتستان  و هاشمی ریاست دایره ارزیابی و رسیدگی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در مجتمع ورزشی امام علی ( ع) برگزار شد . شایان ذکر است این مراسم با برنامه های فرهنگی قرائت قران ، سخنرانی حاج آقا نصراله پور و اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء ادامه یافت . در پایان نیز همکاران در یک فضای معنوی و صمیمی به صرف افطاری پرداختند.

[ پنجشنبه بیست و ششم مرداد 1391 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش دشتستان حسینقلی زاهدی مسئول کانون بازنشستگان آموزش و پرورش دشتستتان دیشب در ضیافت نور ( افطاری ) پیشکسوتان آموزش و پرورش گفت : به حول و قوه الهی و به همت آموزش و پرورش دشتستان بیش از 700 نفر از پیشکسوتان آموزش و پرورش و خانواده آنها توانستند در یک فضای صمیمی  در طرح ضیافت امسال شرکت نموده و افطاری خود را همراه با خانواده در تالار لاله صرف نمایند.

[ یکشنبه بیست و دوم مرداد 1391 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

 
امسال 45 پايگاه با ده ها عنوان رشته در سه منطقه برازجان ، ارم و بوشكان ژذيراي دانش آموزان مي باشد .

معاون پرورشي و تربيت‌بدني مديريت آموزش و پرورش شهرستان دشتستان  با تشريح برنامه‌هاي اين مديريت در تابستان امسال، از آغاز فعاليت پايگاه‌هاي تابستاني، كانونها و مدارس از 21 خرداد ماه خبر داد. محمد رضا جابري  در گفت‌وگو با (پانا)، گفت: آموزش و پرورش شهرستان دشتستان در راستاي غني سازي و بهسازي اوقات فراغت دانش آموزان در تعطيلات تابستان، برنامه‌هاي متنوعي را در زمينه‌هاي آموزشي، پرورشي، پژوهشي و تربيت بدني ، فرهنگي و هنري  تدارك ديده است. وي ادامه داد: در پايگاه‌هايي كه براي تابستان مهيا شده، با مجوز ستاد اوقات فراغت ، به مدت هشت هفته برنامه‌هاي اوقات فراغت ادامه خواهد داشت و بر اين اساس دانش آموزان هر سه مقطع تحصيلي از ابتدايي تا متوسطه سه روز در هفته تحت پوشش فعاليت‌هاي فرهنگي، ورزشي و هنري اين پايگاه‌ها قرار مي‌گيرند. جابري تصريح كرد: دو پايگاه اوقات فراغت براي دانش آموزان به فعاليت‌هاي ورزشي اختصاص يافته به طوري كه دانش آموزان علاوه بر آموزش نظري ورزش فعاليتهاي حرفه اي خود را زير نظر مربيان مجرب مي‌گذارنند. معاون پرورشي و تربيت بدني خاطر نشان نمودند كه امسال 45 پايگاه با ده ها عنوان رشته در سه منطقه برازجان ، ارم و بوشكان پذيراي دانش آموزان مي باشد .

 

خبر :   فاطمه خواجه خبرنگار خبرگزاري پانا برازجان

[ چهارشنبه چهارم خرداد 1390 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

 

خبرگزاری پانا: فرماندار دشتستان گفت: با توجه به ظرفیت بسیار خوبی که در بخش مسکن مهر در شهرستان به ویژه در برازجان ایجاد شده است، انتظار داریم که اولین مجموعه را در شهریورماه مورد بهره برداری قرار دهیم .

به گزارش خبرگزاری پانا، فرماندار دشتستان ،  مدیر کل مسکن و شهرسازی استان بوشهر و جمعی از مسئولین از پروژه های مسکن مهر شهر برازجان بازدید کردند.

فرماندار دشتستان در این بازدید گفت: با توجه به ظرفیت بسیار خوبی که در بخش مسکن مهر در شهرستان بویژه در برازجان ایجاد شده است انتظار داریم که اولین مجموعه را  از 2500 واحد انبوه ساز و 1500 واحد ساخت انفرادی در شهر برازجان در شهریورماه مورد بهره برداری قرار دهیم .

 غلامحسین خسروی افزود: ما بقی واحد های  مسکن مهر با سرعت خوبی در حال آماده سازی است و امیدواریم که تا نیمه دوم سال و بعضا نیمه اول سال 91 به متقاضیان تحویل دهیم .

 وی تصریح کرد: بزودی عملیات اجرایی  938 واحدی  مسکن مهر در شهر برازجان  آغاز می شود .

 خسروی گفت: واحدهای مسکن مهر 938 واحدی به افراد و متقاضیان ثبت نامی های جدید که توسط مسکن و شهرسازی  آغاز گردیده  واگذار خواهد شد.

وی همچنین اظهار داشت : در حوزه های شهرهای زیر 25 هزار نفر روستایی امکانات بسیار خوبی را هم در بخش مسکن انفرادی و هم مسکن انبوه سازی آماده کرده ایم .  

وی افزود: تلاش می کنیم که به سرعت کار را پیش ببریم و  به متقاضیانی که تعهد و واریزی  های مربوط شان را انجام می دهند بتوانیم زودتر صاحب مسکن نمائیم.

فرماندار دشتستان در خصوص مشکلات اراضی آبپخش گفت: پیگیری های جدی را شروع کردیم و اولین بخش این زمین ها که مربوط به مسکن مهر است با همکاری مسکن و شهرسازی حل خواهد شد .

وی اضافه کرد: دیگر اراضی نیز با رعایت ضوابط قانونی مشکلات مردم را حل می نمائیم.  

 خسروی اظهار داشت:  روز گذشته یک سری نقشه ها  و مشخصات مالکین شهر آبپخش  توسط شهرداری و بخشداری  آماده  و تهیه شد و این اسناد تحویل مسکن و شهرسازی شده است  و مسکن و شهرسازی  نیز این نقشه ها را جهت تصمیم گیری نهایی به وزاتخانه مسکن و شهرسازی ارسال می کند.

مدیرکل مسکن وشهرسازی استان بوشهر نیز در این بازدیدها گفت: 12800 واحد مسکونی مهر در شهرهای بالای 25 هزار نفر در حال ساخت  است .

 علی مقاتلی افزود: با توجه به بزرگی شهرستان و بالا بودن متقاضیان مسکن مهر تلاش می کنیم که  با استفاده از توان استانی و شهرستانی  به پروژه ها سرعت بیشتری بدهیم تا انشاء الله بزودی شاهد بهره برداری از طرح های مسکن مهر در شهرستان باشیم .

 وی  اظهار داشت : از متقاضیان مسکن مهر تقاضا می شود که آورده های خود را جهت تسریع در پروژه ها هر چه زودتر واریز کنند .

 

خبرگزاری پانا - دشتستان - برازجان

[ سه شنبه سوم خرداد 1390 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

خبرگزاری پانا: معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا از صدور معافیت تحصیلی برای دانش‌آموزان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری پانا، سرهنگ محمدرضا اکبر حلوایی در این باره اظهار کرد: نشستی با حضور نمایندگان وزارت آموزش و پرورش برگزار شد که در این جلسه درباره نحوه صدور معافیت تحصیلی دانش‌آموزان مباحثی مطرح و مقرر شد از سال جدید برای دانش‌آموزان معافیت تحصیلی صادر شود.

وی گفت: دانش‌آموزانی که به سن مشمولیت (ورود به سن 19سالگی) رسیده و به صورت حضوری در مقطع متوسطه به تحصیل اشتغال داشته باشند می‌توانند تا پایان دوره تحصیلی که حداکثر تا سن 24سالگی تمام خواهد بود از معافیت تحصیلی استفاده کنند و با توجه به اینکه پیش‌دانشگاهی پایان دوره متوسطه محسوب می شوند بنابراین کسانی که پیش‌دانشگاهی را طی نمی‌کنند حداکثر تا سن 22سالگی از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند بود.

 

خبرگزاری پانا

[ سه شنبه سوم خرداد 1390 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

 موفقيت دانش آموزان مقطع متوسطه شهرستان دشتستان در مسابقات آزمايشگاهي و كارگاهي استان

 

كارشناس گروهاي آموزشي مديريت آموزش و پرورش شهرستان دشتستان ضمن اعلام مطلب فوق گفتند : دانش آموزان سال سوم مقطع متوسطه اين شهرستان در مسابقات آزمايشگاهي و كارگاهي سال تحصيلي 90/89 نير همانند سالهاي گذشته خوش درخشيدند و موفق شدند با شايستگي تمام 40% سهميه كل استان در مسابقات كشور را كسب نمايند . عباس ذبيحي افزودند در اين دوره از مسابقات بر خلاف دوره هاي قبل بر اساس سهميه مدارس خواص و عادي دانش آموزان به مرحله كشوري راه پيدا نمودند . و اين در حالي است كه دانش آموزان دشتستاني در دو درس شيمي و رايانه رتبه اول و دوم استاني  را كسب كرده ولي بخاطر اعمال سهميه خاص و عادي نفرات  دوم در عين شايستگي نتوانستند  به مرحله كشوري راه يابند . ايشان در پايان ضمن تبريك اين موفقيت به دانش آموزان عزيز و خانواده محترم آنان از كليه همكاراني كه در اين موفقيت با اين مديريت همراهي و همكاري كرده ،  تشكر و قدر داني نمود و از خداوند منان توفیق کسب مقاوهای کشوری را آرزو نمودند . 

نفرات برتر:

1-   عباس رضايي  * آموزشگاه دكتر حسابي * رتبه اول رايانه راه يافته به مرحله كشوري

2-   عبداله امير آلي * آموزشگاه دكتر حسابي * رتبه دوم    ذخيره

۱-   احسان كريمي * آموزشگاه دكتر حسابي * رتبه اول شيمي راه يافته به مرحله كشوري

۲-   سارا عوض زاده * آموزشگاه فرزانگان * رتبه دوم      ذخيره

2-   مهسا پاپري ثابت *آموزشگاه فرزانگان * رتبه دوم  راه يافته به مرحله كشوري

[ دوشنبه دوم خرداد 1390 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

 

جشنواره غذاهاي سنتي، روز سه شنبه ۱۷/۱۲/۸۹ در آموزشگاه راهنمایی خدیجه کبری (س) برازجان برگزار شد.

 

مدیر راهنمایی دخترانه خدیجه کبری برازجان  در حاشيه اين جشنواره در گفت و گو با خبرنگار ما، هدف از برگزاري اين جشنواره را احيا و اشاعه فرهنگ مصرف غذاهاي سنتي ايراني و آگاه سازي دانش آموزان دخترنسبت به ويژگي ها و ارزش اين نوع از غذاها ذكر كرد.
خانم صفری، افزود: در اين جشنواره دانش آموزان کلاس سوم مقطع راهنمايي این آموزشگاه  شركت كرده اند. وي، با اشاره به اينكه داوري اين جشنواره توسط دبیران حرفه و فن  و براساس مواد اوليه، طعم و مزه، تزيين و سالم و سنتي بودن غذا خواهد بود، تاكيد كرد: در پايان اين جشنواره، به پنج غذاي برتر هدايايي اهدا خواهد شد. وي تصريح كرد: اين جشنواره با همكاري خانواده دانش آموزان ، تشکیلات دانش آموزی سازمان دانش آموزی و اولیاء مدرسه خدیجه کبری (س) برگزار شده است .

 

برای دیدن سایر عکس ها به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

 

خبر :   ف.خواجه خبرنگار خبرگزاری پانا برازجان


ادامه مطلب

[ سه شنبه هفدهم اسفند 1389 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

برگزاری مراسم عصر شعر در دبیرستان فائزه زیارت

بنا بر گزارش مدیر مجتمع باب الحوائج زیارت مراسم عصر شعر  با حضور دانش آموزان ، دبیران و سرگروه ادبیات  در تاریخ  ۱۵ / اسفندماه  ۸۹ در دبیرستان فائزه زیارت برگزار گردید .


 

منبع خبر :   مدیر مجتمع باب الحوائج زیارت

[ سه شنبه هفدهم اسفند 1389 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

 

همزمان با هفته منابع طبیعی  با حضور تنی چند از پرسنل مدیریت آموزش و پرورش دشتستان و تعدادی از دانش آموزان یک اصله نهال توسط  اسدی مدیر آموزش و پرورش شهرستان دشتستان در محل  فضای سبز ساختمان مدیریت آموزش و پرورش کاشته شد.

 

منبع خبر :   انجمن اولیاء و مربیان

[ سه شنبه هفدهم اسفند 1389 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

 

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش دشتستان همایش موج جدید بیداری اسلامی در اندیشه های امام خمینی ( ره) با حضور اندیشمند انقلابی حاج سعید قاسمی در سالن مدیریت آموزش و پرور ش برگزار گردید حاج سعید قاسمی، در ابتدا به بیان واقعیتهایی در مورد زمان آغاز جنگ تحمیلی علیه ایران و دلایل عدم بیان کامل و شفاف مسائل مربوط به آن از جانب برخی نهادهای مسئول و افراد مطلع پرداخت. در ادامه وی با بیان برخی از این واقعیات از جمله جنگ تحمیلی ۱۰ ساله و حامیان جهانی جنگ تحمیلی، به برخی از دلایل اقبال مردم به ابوالحسن بنی صدر به عنوان اولین رئیس جمهور ایران پس از انقلاب اسلامی اشاره کرد.

سردار قاسمی با اشاره به ضرورت مستند سازی وقایع جنگ تحمیلی، اطلاع رسانی ناقص و بعضا جهتدار در زمینه وقایع انقلاب را زمینه ساز ناآگاهی قشر جوان و بروز فتنه های اخیر دانست. حاج سعید قاسمی با اشاره به نزدیک بودن ایجاد جبهه جدید جهان اسلام برای مقابله با صهیونیزم بین الملل، دلیل بروز فتنه پس از انتخابات ۸۸ را جلوگیری و به تعویق انداختن آن دانست.

 

منبع خبر :   روابط عمومی آموزش و پرورش دشتستان

[ یکشنبه هشتم اسفند 1389 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]

 

مدیران متوسطه شهرستان دشتستان از جزيره زيبا و آرام قشم ديدن نمودند . آموزش متوسطه شهرستان دشتستان  به منظور تقدير و تشويق مدیران فعال  خود در تاريخهاي ۲ ، ۳ و ۴ / ۸۹ اردوي علمي فرهنگي جزيره قشم را برگزار نمود در اين برنامه  مدیران متوسطه از قسمتهاي مختلف جزيره قشم و درگهان بازديد نمودند .

مشخصات جزيره قشم

جزيره قشم از شمال‌شرقى به جزيره‌ى هرمز، از شرق به جزيره‌ى لارک، از جنوب به جزيره‌ى هنگام و از جنوب غربى به جزاير تنب بزرگ و کوچک و بوموسى محدود مى‌گردد. فاصله جزيره‌ى قشم (از بندر قشم) تا بندرعباس 8/10 مايل (20 کيلومتر)، تا بندر هرمز 72/9 مايل (18 کيلومتر)، جزيره لارک (تا مرکز دهستان لارک) 85/4 مايل (9 کيلومتر)، تا جزيره بوموسى 01/88 مايل (163 کيلومتر) و جزيره تنب بزرگ 55/61 مايل (114 کيلومتر) است.

نزديک‌ترين بندر در ساحل اصلى کشور به جزيره‌ى قشم، بندرعباس است که فاصله آن تا محل سربندر قشم 8/10 مايل دريايى (20 کيلومتر) است. نزديک‌ترين فاصله اين جزيره به ساحل اصلى کشور، در دماغه‌ى شمالى جزيره، در محل بندر لافت (در جزيره‌ى قشم) تا آبادى پل، مرکز دهستان خمير (در ساحل اصلى کشور) که فاصله آن در حدود يک مايل دريايى (1800 متر) بوده و در آينده محل احداث پل خليج فارس خواهد بود. جزيره‌ى قشم در شمال داراى دماغه‌هاى قشم، لافت و باسعيدو و در جنوب دماغه ديرستان است.

مساحت جزيره 1491 کيلومترمربع، حدود 5/2 برابر دومين جزيره بزرگ خليج فارس يعنى بحرين است.

طول جزيره از بندر قشم، تا بندر باسعيدو در انتهاى جزيره را در منابع مختلف بين 100 تا 130 کيلومتر تخمين زده‌اند و بيشتر روى طول 115 و 120 کيلومتر تکيه شده است. در گزارش توجيهى اجراى قانون تعاريف، طول سراسرى جزيره‌ى قشم را 120 کيلومتر ذکر کرده‌اند. عرض جزيره، در نقاط مختلف متفاوت بوده و به‌طور متوسط داراى سه عرض: کم (بين طبل و سلخ)، زياد (بين لافت کهنه و شيب دراز) و متوسط (در منطقه اسکان) است.

با اين وجود، عرض متوسط جزيره قشم را 11 کيلومتر مى‌توان محسوب داشت.

قسمت وسيعى از کرانه‌هاى شمالى جزيره با جنگل دريايى حرا، که افزون بر 150 کيلومترمربع است، پوشيده شده است. به اين ترتيب، جزيره قشم نه تنها بزرگ‌ترين جزيره خليج فارس شمرده مى‌شود بلکه با وسعتى افزون بر 1500 کيلومترمربع، از 23 کشور بزرگ‌تر است و از جمله: 5/2 برابر بحرين، 5/2 برابر سنگاپور، 5/2 برابر سان‌مارينو، 5/1 برابر هنگ‌کنگ، 5 برابر مالديو و 70 برابر ماکائو است.

 

منبع خبر :   روابط عمومی دشتستان

[ شنبه هفتم اسفند 1389 ] [ ] [ خبرگزاري پانا - دفتر مرکزی پیشتازان ]

[ ]